در بزرگداشت فاجعه تروریستی شیعیان پاکستان؛

لک‌زایی: از سال 1963 هیچ حادثه تروریستی در شکارپور رخ نداده بود/ سودجویان در پی تفرقه اندازی میان شیعیان و اهل‌سنت

  • کد خبر : 669470
  • منبع : ابنا
خلاصه

مراسم هفتمین شب شهدای مظلوم نماز جمعه شکارپور پاکستان از سوی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در مسجد اعظم قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ مراسم هفتمین شب از شهادت شیعیان مظلوم حادثه تروریستی نماز جمعه شکارپور پاکستان امشب ـ پنج‌شنبه 16بهمن ـ در مسجد اعظم قم برگزار شد.

در این مراسم که از سوی "مجمع جهانی اهل بیت(ع)" و "دفتر نماینده مقام معظم رهبری در پاکستان" برگزار شده بود؛ شیعیان پاکستانی مقیم قم به سوگواری پرداختند.

پس از مداحی و پخش کلیپ جنایات علیه شیعیان در ایالات مختلف پاکستان، معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) به ایراد سخنرانی پرداخت و این مصیبت را به محضر امام زمان(عج) و مقام معظم رهبری و مردم پاکستان تسلیت گفت.

وی با قرائت آیه 93 سوره نساء بیان داشت: خداوند در این آیه به کسی که فرد مومنی را به قتل برساند، حضور دائمی در جهنم و لعنت خود را وعده داده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین «نجف لک‌زایی» ضمن اشاره به حضور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) برای همین حادثه در پاکستان، اظهار داشت: از سال 1963 تاکنون هیچ حادثه تروریستی در این منطقه که شیعه و سنی با برادری در کنار هم زندگی می کردند، روی نداده است و از همین رو باید به دنبال سودجویی عده ای از این حادثه بود.

وی افزود: چندین سال پیش گزارشی در غرب مبنی بر اینکه اسلام تا چهل سال دیگر دین اکثر مردم در اروپا و آمریکا خواهد بود منتشر شد و اکنون نیز می بینیم که قرآن یکی از کتاب های پرفروش در کشورهای غربی است.

معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با بیان اینکه مکتبی که بخواهد پیشرفت و جلوه کند باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد، تصریح کرد: عدالت، پاسخگویی به سوالات و شبهات، نژادپرست و جغرافیا نگر نبودن و مهم‌تر از همه معتبر و آبرومند بودن از علل مهم پیشرفت یک مکتب در میان مردم است.

دکتر لک زایی خاطرنشان شد: دنیای غرب تا زمانی مردم را سرگرم مارکسیسم می‌کردند، ولی بعد از هفتاد سال عمر این تفکر نیز به پایان رسید و با وقوع انقلاب اسلامی و انحلال حکومت استبدادی و حضور دین اسلام در ایران و مخصوصا مکتب اهل بیت(ع) در جامعه، اعتبار و آبروی لازم برای جلب توجه مردم به سوی این مکتب فراهم شد.

وی با اشاره به اینکه پشت سر تمام حادثه‌های تروریستی که برای فروپاشی جوامع اسلامی روی می‌دهد حتما تفکر عظیم و نهادهای جاسوسی قرار دارند، ادامه داد: کتاب "ژئوپولتیک شیعه" که سال‌ها پیش توسط یک استاد دانشگاه فرانسوی نوشته شده است، تنها خطری که غرب را تهدید می‌کند، خطر اسلام دانسته است و علت این امر بخاطر تفکر جهانی مسلمانان و اعتقاد شیعیان به حضرت مهدی(عج) برای ایجاد یک حکومت جهانی است.

معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: این نویسنده تنها راه جلوگیری از خطر حضور و رشد مسلمانان را درگیر کردن شیعیان و اهل تسنن با یکدیگر دانسته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین «نجف لک‌زایی» در پایان با اشاره به جنایات کسانی که خود را خلیفه مسلمین می‌خوانند گفت: وقتی تعدادی شیعه قمه بزنند هزاران دوربین غربی این حادثه را پوشش خبری می‌دهد ولی در زمان حضور میلیونی شیعیان در راهپیمایی اربعین حسینی(ع) این تعداد انگشت شمار هستند.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • هیچ نظری یافت نشد