اخبار همایش سبک زندگی اهل بیت(ع) ـ 1

همایش سبک زندگی اهل بیت(ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام لک‌زایی شروع به کار کرد

  • کد خبر : 667866
  • منبع : اختصاصی ابنا
خلاصه

معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: خدا برای زندگی ما الگوهایی قرار داده و معصومین(ع) را به عنوان الگو معرفی کرده است. از ما خواسته شده که زندگی شما بر اساس سیره اهل بیت(ع) باشد.

به گزارش خبرگزاري اهل‌بيت(ع) ـ ابنا ـ «حجت الاسلام والمسلمین دکتر نجف لک زایی» معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در افتتاحیه همایش علمی ـ پژوهشی سبک زندگی که صبح امروز ـ پنج شنبه نهم دی ماه ـ برگزار شد، اظهار داشت: آنچه باعث شد به سمت برگزاری این همایش برویم فرمایشات مقام معظم رهبری در سال 91 بود که در سفر خود به خراسان شمالی بحث سبک زندگی را مطرح کردند و اشاره و تصریح کردند که این بحث از طرف مراکز علمی برگزار مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: این بحث از طرف دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) مورد توجه قرار گرفت و جمع علمی خوبی دور هم جمع شدند در سال 92 فراخوان تدوین شد و قرار شد این بحث را از منظر جدیدی مورد توجه قرار دهیم و محور بحث را این قرار دادیم که ببینیم خدای متعال می خواهد ما چگونه زندگی کنیم.

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی افزود: خدا برای زندگی ما الگوهایی قرار داده و معصومین(ع) را به عنوان الگو معرفی کرده است. از ما خواسته شده که زندگی شما بر اساس سیره اهل بیت(ع) باشد اگر خواست خدا این است که ما آنگونه زندگی کنیم پس ما باید سبک زندگی این ها را بشناسیم و بشناسانیم و بر این اساس سبک زندگی اهل بیت(ع) در دستور کار مجمع جهانی اهل بیت(ع) قرار گرفت.
 
وی با بیان اینکه ما در معرفی سبک زندگی و عمل ضعف داریم ادامه داد: آموزه های اهل بیت(ع) را بلد هستیم ولی در مقام عمل مشکل داریم. در مقام عمل باید بدانیم که ساعت کار مفید ما چه قدر است و در ادارات و مراکز علمی ـ پژوهشی چه مقدار از فرصت های خود استفاده می کنیم و بخش آسیب شناسی و عملیاتی کردن این مباحث مهم است.

لک زایی ادامه داد: دوستان ما در این همایش به شکل کاربردی برای خانواده ها و در سطح نوجوانان اثری تولید کردند و در طی آن حدود چهار هزار حدیث را بررسی کرده و از چهارصد حدیث، داستان هایی را در چهار جلد به شکل داستان های کوتاه منتشر کردند تا از این طریق نسل های خود را بر این سبک و سیره عادت دهیم.

وی در پایان گفت: کار ما از این به بعد شروع می کنیم و ما باید محصولات این همایش را استحصال کنیم و در یک جلد ـ چه به شکل کاغذی و جه دیجیتالی ـ با نگاه بین المللی به زبان های مختلف ترجمه و ارائه کنیم.

گفتنی است که این همایش به همت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در مرکز همایش های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار گردید.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • هیچ نظری یافت نشد