به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ معاون امور فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در مراسم افتتاحیه همایش خانواده بین الملل اسلامی که در مرکز همایش‌های بین المللی دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد با اشاره به برگزاری این همایش در آغازین روزهای ماه بهمن گفت: این ماه، ماه پیروزی انقلاب اسلامی است که نوید آزاد شدن ملت‌های تحت ظلم و استبداد را می‌دهد.

«حجت الاسلام و المسلمین دکتر نجف لک زایی» وی با بیان ضرورت‌های برگزاری همایش خانواده بین الملل اسلامی افزود: به برکت خون شهدا و مجاهدت‌های امام(ره) و با رهنموهای مقام معظم رهبری شاهد شکوفاشدن حرکت بین الملل اسلامی بر اساس اسلام ناب و مکتب اهل بیت(ع) هستیم.

معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: در این همایش ۷۰ کانون فرهنگی شیعی از ۱۸ کشور شرکت کرده‌اند که ۲۶ کانون از این مجموع در نمایشگاه خانواده بین الملل اسلامی دستاوردهای خود را به نمایش گذاشته‌اند.

لک‌زایی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در همایش خانواده بین الملل اسلامی باید طرح‌هایی برای بین الملل شدن شهر مقدس قم ارائه شود افزود: قم شهری است که علم و معنویت از آن به اقصی نقاط عالم سرازیر می‌شود و تمام جهان را سیراب می‌کند.

وی تاکید کرد: شهر قم، شهر معمولی نیست، کلان شهری مثل کلان شهرهای دیگر نیست، نقطه‌ای کوچک اما به وسعت جهان است که باید در جهت بین المللی شدن آن تلاش کنیم.

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به تحولات منطقه‌ای و جنایت‌هایی که از سوی گروه‌های تروریستی صورت می‌گیرد گفت: در کشورهای اسلامی از سوی سازمان‌های جاسوسی غرب جنگ و خونریزی به راه می‌افتد و توسط‌‌ رسانه‌های خودشان تصویر زشت و ترسناکی از اسلام به جهانیان ارائه می‌شود.

معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: لازم است محبان اهل‌بیت(ع) با هم افزایی و خلاقیت‌های ابتکاری فعال‌تر از گذشته اسلام ناب و حقیقی را به جهانیان نشان دهند و به آنان بگویند که اسلام حقیقی غیر از آن چیزی است که سلطه گران و جاسوسان بین الملل نشان می‌دهند.

حجت الاسلام والمسلمین لک‌زایی اسلام هراسی در فرانسه و کشورهای غربی را نتیجه تبلیغات غلط از دین اسلام دانست و تصریح کرد: دنیای غرب از گسترش اسلام به وحشت افتاده است که می‌خواهند جلوی آن را بگیرند و نفرت نسبت به اسلام ایجاد کنند.

معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ابراز امیدواری کرد که با برگزاری همایش‌هایی از این قبیل با اسلام صهیونیستی و آمریکایی و هم‌چنین گروه‌های تروریستی به نحوه مناسب و با بهره گیری از آموزه‌های اهل بیت(ع) مقابله کنیم.

لک زایی در پایان گفت: همایش خانواده بین المللی اسلامی یک هفته ادامه دارد و عصر امروز کمیسیون‌های تخصصی آن در ۸ پنل تخصصی با همکاری ۲۶ نهاد و موسسه و ۷۰ نهاد در این همایش از ۱۸ کشور شروع می‌شود.

وی از همه نهاد‌ها و کانون‌های فعال در این همایش و همچنین دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تشکر کرد.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • هیچ نظری یافت نشد